Lidia Ruszkowska

Ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie. Zdałam egzaminy specjalistyczne z pediatrii i dermatologii i wenerologii. Od początku swojej pracy zajmuję się dziećmi, początkowo jako lekarz pediatra w Oddziale Noworodkowym Szpitala Bielańskiego, następnie w Przychodni Dermatologicznej. Od 1982 r. pracuję jako dermatolog dziecięcy- Oddział Dermatologii Dziecięcej Szpitala Dermatologicznego w Warszawie na ul. Leszno 15, następnie Poradnia Dermatologiczna w Klinice Dermatologii w Warszawie, Poradnia Dermatologiczna Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Od 2018 r. jestem Kierownikiem Oddziału Dermatologicznego, początkowo w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie, a po przeniesieniu Oddziału Dermatologii Dziecięcej do Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza w Warszawie kontynuuję swoją pracę.

Biorę aktywny udział w konferencjach naukowych w Polsce i w Europie, jestem autorką licznych artykułów w specjalistycznych czasopismach skierowanych zarówno do pediatrów, jak i dermatologów. Prowadzę szkolenia specjalistyczne dla pediatrów, alergologów i dermatologów.

Moją pasją jest dermatologia dziecięca, staram się wykorzystywać nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne w leczeniu chorób skóry zarówno u noworodków, niemowląt i małych dzieci, jaki i u młodzieży. Jestem propagatorką właściwych metod pielęgnacyjnych skóry u dzieci.

Grażyna Dziekan

Lubię swoją pracę. Lubię ludzi. Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizację II stopnia uzyskałam pod kierownictwem prof. Hanny Wolskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Szpitalu Św. Łazarza na warszawskiej Woli, a po jego likwidacji w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym. Od 2011 roku pracuję w Centrum Zdrowia Dziecka. Wieloletnia praktyka w warszawskich szpitalach dała mi szeroką wiedzę niezbędną do prawidłowej diagnostyki i leczenia małych pacjentów. Prowadziłam i konsultowałam dzieci z ciężkimi i rzadkimi jednostkami chorobowymi. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego,  International Dermoscopy Society i  International Trichoscopy Society. Ukończyłam wiele kursów z dermatoskopii i trichoskopii. Badam znamiona barwnikowe, nowotwory skóry, choroby paznokci, różnicuję rodzaje i przebieg łysienia. Prywatnie jestem mamą trzech dorosłych synów. Uwielbiam jazz i styl art deco. Poza gabinetem można mnie spotkać w salach koncertowych i kinowych oraz nad brzegiem Bałtyku.